ХЕРСОН СУ ПРЕУЗЕЛЕ РУСКЕ ТРУПЕ: Градоначелник украјинског града објавио вест

Танјуг

02. 03. 2022. у 23:24

ГРАДОНАЧЕЛНИК украјинског града Херсона Игор Кољхајев објавио је вечерас да је тај град на југу Украјине пао у руке руске војске, јавља Би-Би-Си.

ХЕРСОН СУ ПРЕУЗЕЛЕ РУСКЕ ТРУПЕ: Градоначелник украјинског града објавио вест

Фото Танјуг/АП

У поруци путем Фејсбука, градоначелник је рекао да су "наоружани странци виђени у градском већу данас", и да је рекао руским трупама да у том граду нема украјинских Оружаних снага, већ само цивила и људи који желе да живе ту.

Он је навео да су руске снаге увеле полицијски час од 20.00 до 6.00 по локалном времену и да су поручиле да ће аутомобилима са храном, лековима и још неким намирницима бити дозвољен улаз у град.

Фото АП

 

Кољхајев је истакао да аутомобили у граду морају да возе "минималном" брзином и да пешаци не смеју да иду у групама, већ највише две особе смеју да буду заједно на улици.

-Сада је овако како је. Украјинска застава је изнад нас. Како би остала ту где јесте, морамо да испунимо ове захтеве. Немам више шта да кажем, додао је он.

Би-Би-Си истиче да није могао независно да потврди ову изјаву, док је “Њујорк тајмс" такође вечерас објавио да је Херсон први велики град у Украјини (близу 300.000 становника) који је пао у руке руске војске од почетка напада на ту земљу.

БОНУС ВИДЕО: РУСИ УШЛИ У ХАРКОВ: Оклопна возила се пробила у центар другог највећег украјинског града

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

ШАМАР ТРАМПУ ОД БЛИСКОГ САВЕЗНИКА Тражио коришћење базе за напад на Иран, стигао негативан одговор: Могли би да ударе и на вас!