БАЈДЕН РАСПОРЕЂУЈЕ ДОДАТНЕ ТРУПЕ ПО ЕВРОПИ: "Сједињене Државе ће бранити сваки педаљ територије НАТО-а"
АМЕРИЧКИ председник Џо Бајден потврдио је да је наредио распоређивање додатних америчких снага у Европи ради подршке савезницима Вашингтона у НАТО-у, наведено је у саопштењу шефа Беле куће објављеном у петак.
Фото Танјуг/АП
- Као што сам јуче изјавио, Сједињене Државе ће бранити сваки педаљ територије НАТО-а. Наша посвећеност члану 5 повеље алијансе је непоколебљива. Наредио сам распоређивање додатних снага у Европи како бисмо подржали наше НАТО савезнике - навео је Бајден у саопштењу.
Према његовим речима, врата НАТО-а су отворена за све земље које деле вредности алијансе и које буду одлучиле да јој се придруже.
Бајден је оптужио руског председника Владимира Путина да „угрожава саме темеље међународног мира и безбедности“, док НАТО заузврат још једном показује да се „залаже за слободу и демократију“.
- Председник Путин није успео да постигне свој циљ да подели Запад. НАТО је одлучнији и уједињенији него икад, а алијанса ће држати своја врата отворена за оне европске државе које деле наше вредности и које би једног дана могле одлучити да му се придруже - рекао је амерички председник.
Русија је у четвртак ујутру покренула специјалну операцију чији је циљ демилитаризација и денацификација Украјине. Председник Русије Владимир Путин је у телевизијском обраћању Русима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“ и да су се народне републике Донбаса обратиле Русији са захтевом за помоћ.
Према речима руског лидера, сва одговорност за крвопролиће биће на савести владајућег режима у Украјини. Он је позвао украјинску војску да не поштује злочиначка наређења украјинских власти, да положи оружје и оде кући.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића
ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.
16. 11. 2025. у 21:55
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца
ДВОЈИЦА мушкарца ухапшена су, па пуштена на слободу уз кауцију, након што је мобилни телефон постављен у Доњем дому британског парламента како би пуштао "сексуалне звукове" током посланичких питања британском премијеру Киру Стармеру.
16. 11. 2025. у 20:32
Коментари (2)