КИНА УПОЗОРАВА НАТО: Оштра порука Пекинга западној алијанси
КИНА сматра да ширење НАТО-а не доприноси глобалној безбедности и стабилности, наведено је у саопштењу објављеном данас на сајту кинеског представништва у ЕУ.
Фото: Профимедиа
Оцењује се да 30 година након завршетка Хладног рата НАТО наставља да проширује дијапазон операција, блоковску политику и конфронтације и истиче да то не доприноси глобалној безбедности и стабилности, преноси агенција РИА Новости.
Пекинг такође сматра да регионалну безбедност не треба обезбеђивати јачањем или ширењем војних блокова.
- Позивамо НАТО да напусти хладноратовски менталитет и идеолошке предрасуде, да поштује суверенитет, безбедност, интересе, као и разноликост цивилизација, историје и културе других земаља - наглашава се у саопштењу.
Председници Кине и Русије Си Ђинпинг и Владимир Путин потписали су 4. фебруара током састанка у Пекингу заједничку изјаву у којој се изражава противљење даљем ширењу НАТО-а.
БОНУС ВИДЕО: КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ - Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
БАЈДЕН ПРЕТИ МОСКВИ: Ако Русија изврши инвазију на Украјину неће бити Северног тока 2
07. 02. 2022. у 23:14
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЈК ШОКИРАЛА: Открила откад НИЈЕ спавала са Душком, а били још у браку - посреди су ГОДИНЕ
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша, гостовала је код свог пријатеља и водитеља Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13.
31. 12. 2025. у 13:35
Коментари (1)