НЕМА ПОВЛАЧЕЊА ПРЕД АМЕРИЧКИМ САНКЦИЈАМА: Руси упутили јасну поруку Вашингтону

Новости онлине

01. 02. 2022. у 08:24

РУСИЈА неће одустати од својих интереса због претњи Америке, саопштила је руска амбасада у Вашингтону. Неће бити уступака због санкција, додаје се у саопштењу.

НЕМА ПОВЛАЧЕЊА ПРЕД АМЕРИЧКИМ САНКЦИЈАМА: Руси упутили јасну поруку Вашингтону

Фото: Депоситпхотос

- Генератор напетости није Москва, него Вашингтон. Немамо намеру да се повлачимо и стојимо мирно пред претњом америчким санкцијама - наводи се у поруци амбасаде на Фејсбуку.

Како се истиче, управо су САД "подстакле радикално-националистички државни преврат у Кијеву, због чега су се становници Крима нашли под претњом уништења и гласали за уједињење са Русијом", наводи се у поруци.

Такође се наводи да Вашингтон снабдева украјинске власти савременим офанзивним наоружањем, излазећи у сусрет жељи владе Владимира Зеленског да проблем Донбаса реши путем силе.

Руске дипломате су оптужиле Вашингтон да крше принцип недељивости безбедности и да је своју војну инфраструктуру довео тик уз границу Русије.

Истовремено се истиче да Русија има суверено право да своје снаге премешта на својој територији и да то не представља претњу никоме.

Подсетимо, западне земље прете Русији санкцијама без преседана у случају ескалације сукоба у Украјини.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ - Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

РУСИ РАЗНЕЛИ БРИТАНЦЕ: Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица