ЧЛАНИЦА НАТО-а ОДБИЛА ДА ЕВАКУИШЕ ДИПЛОМАТЕ ИЗ КИЈЕВА: Доказ да Запад диже панику око ситуације у Украјини
ГРЧКИ министар спољних послова Никос Дендијас уверио је свог украјинског колегу Дмитрија Кулебу да нема планова за евакуацију грчких дипломата и њихових породица из Украјине, саопштила је у понедељак прес-служба украјинског министарства спољних послова.
Фото: Депоситпхотос
Раније је информативна служба грчког министарства спољних послова јавила да ће Дендиас у понедељак посетити градове Сартану и Мариупољ у делу Донбаса који контролише Кијев како би се састао са грчком дијаспором и локалним званичницима.
- Кулеба је разговарао са грчким министром спољних послова Никосом Дендијасом... Дендијас је рекао да грчка страна помно прати ситуацију и сматра да тренутно нема основа за преурањене одлуке. Грчка не планира да евакуише дипломате ни чланове њихових породица, нити позива грчке држављане и Украјинце грчког порекла да напусте Украјину. Истовремено, грчка влада је спремна да настави да ефикасно помаже грчкој заједници у Украјини - наводи се у поруци.
Претходно су САД одлучиле да оставе један број дипломата из америчког дипломатског представништва у Кијеву. Амерички Стејт департмент је од 23. јануара дозволио добровољни одлазак из Украјине дела запослених у америчкој амбасади у Кијеву и чланова породица дипломата због, како кажу у Вашингтону, „настављене претње војном акцијом из Русије. " У међувремену, шеф дипломатије ЕУ Жозеп Борел напоменуо је да земље ЕУ неће евакуисати дипломатска представништва из Украјине и позвао да се не драматизује ситуација.
БОНУС ВИДЕО: КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ - Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.
29. 12. 2025. у 17:38
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (0)