ТЕНЗИЈЕ БИ ТРЕБАЛО РЕШИТИ ДИПЛОМАТСКИМ ПУТЕМ: Огласио се амбасадор Русије у Великој Британији
РУСИЈА не жели рат против Украјине, а тензије би требало уклонити дипломатским путем, изјавио је руски амбасадор у Великој Британији Андреј Келин у интервјуу за данашњи "Сандеј тајмс".

Foto: Printskrin Youtube/OxfordUnion
- Сви су против тога и апсолутно смо сигурни да то питање може и треба да се реши дипломатским путем, преговорима - рекао је он одговарајући на питање да ли Русија жели рат, пренео је ТАС С.
Руски дипломата је искључио ситуацију у којој би Русија могла прва да пређе на украјинску територију, пре напада Украјине.
- Не. Апсолутно не. Ниједан руски званичник никада није рекао нешто претеће тамошњем украјинском народу, тако да немамо намеру да то урадимо, апсолутно - нагласио је он.
Келин је, међутим, признао да постоји ризик од избијања рата.
- Ако се, наравно, деси нешто лоше и упад украјинских трупа на територију Донбаса, с обзриом да ће то подразумевати убијање људи великих размера и веома агресивне акције - ништа не искључујем - рекао је он.
И секретар Савета безбедности Русије Николај Патрушев изјавио је раније данас да су тврдње да Русија наводно представља претњу Украјини потпуно бесмислене.
- Говоре да Русија представља претњу Украјини. То је потпуна бесмилица. Нема никакве претње. Сами Украјинци, укључујући и званичнике, изјављују да нема никакве претње - рекао је Патрушев новинарима током полагања цвећа на гробљу Пискаревски у Санкт Петербургу поводом годишњице пробоја блокаде Лењинграда.
БОНУС ВИДЕО:
КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо

САД ЋЕ ИЗДАТИ ПРИЈАТЕЉЕ ЗАРАД СОПСТВЕНЕ КОРИСТИ: Безбедност Русије неће бити нарушена
30. 01. 2022. у 12:54

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.
26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

МОГУЋА И ЗАТВОРСКА КАЗНА: Које санкције прете Лазићу - адвокат објаснио шта чека певача после саобраћајке
АДВОКАТ Бошко Журић детаљно је објаснио какве казне следују за оно што је урадио певач Дарко Лазић.
26. 09. 2025. у 12:39
Коментари (2)