ПУТИН ПОТПИСАО УКАЗ: Педофилима доживотна робија

Новости онлине

28. 01. 2022. у 13:03

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин потписао је закон који предвиђа доживотну казну затвора за педофиле повратнике. Документ је објављен на званичном сајту правних информација.

ПУТИН ПОТПИСАО УКАЗ: Педофилима доживотна робија

Фото: Shamil Zhumatov/Pool Photo via AP/Јутјуб/Военно-строительный комплекс Минобороны России

Према новом закону доживотна казна затвора ће се односити на:

- Педофиле повратнике за сексуално злостављање деце старости до 18 година (раније је било до 14 година);

- случајеве у којима су жртве двоје или више деце;

- ситуације када је злочин пропраћен другим тешким или изузетно тешким злочином;

У чланку 131 ("Силовање") и 132 ("Насилне акције сексуалног карактера") Кривичног закона Русије ће се појавити одговарајући амандмани.

Истрага ових кривичних дела биће у надлежности Истражног комитета.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ТАКО СЕ ТО РАДИ НА МИНУС 20 - Владимир Путин на богојављенском купању

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (4)

ШЕШЕЉ О ТРЕНУТНОЈ ПОЛИТИЧКОЈ СИТУАЦИЈИ: Каја Калас је нико и ништа, Французима не плаћати за авионе ако не повуку признање тзв. Косова