ЗАШТО СУ ПАПРЕНЕ ЦЕНЕ ГАСА? Вредност на историјском максимуму - саопштено шта је разлог
ГЕОПОЛИТИЧКА напетост – један је од разлога високих цена гаса, саопштила је на конференцији за штампу након неформалног састанка министара енергетике држава-чланица ЕУ, европска комесарка за енергетику Кадри Симсон.
Фото АП
- У краткорочној перспективи, суочавамо се са необично високим ценама на енергенте. То је тенденција коју погоршава геополитичка напетост - саопштила је Симсонова.
По њеним речима, последњих месеци цена на „плаво гориво“ у свету достигла је историјски максимум. То је индиректно утицало на тарифе у европским државама, због чега су се становници и предузећа суочили са потешкоћама приликом плаћања рачуна.
Подсетимо, цена фјучерса за гас у Европи у петак је прешла 900 долара за хиљаду кубних метара.
Раније је премијерка Есатоније Каја Калас саопштила да су цене за гас порасле 400 одсто, што јако брине не само становнике ЕУ, већ и власти.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ПИНК ПАНТЕРИ УХАПШЕНИ У АТИНИ: Пала и два Србина због пљачке продавнице скупоцене одеће
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЦЕНА ГАСА ЈУЧЕ ПАЛА ИСПОД 1.200 ДОЛАРА: Дан пре пад цена пребацио стопу од 25 одсто
25. 12. 2021. у 10:38
РУСИЈА ПОРУЧУЈЕ ЕВРОПИ: Можемо да извозимо више гаса – али постоји један услов
15. 01. 2022. у 16:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (2)