БЛИНКЕН ОДОБРИО СЛАЊЕ ОРУЖЈА УКРАЈИНИ: Балтичке земље добиле зелено светло
АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен изјавио је да је одобрио балтичким државама Естонији, Летонији и Литванији да пошаљу противтенковске и противваздушне ракете америчке производње у Украјину.
Ентони Блинкен / Архива
- Убрзао сам и одобрио, и ми у потпуности подржавамо трансфере одбрамбене опреме које НАТО савезници Естонија, Летонија, Литванија пружају Украјини како би ојачала своју способност да се брани од ничим изазване и неодговорне агресије Русије - написао је Блинкен у објави на "Твитеру".
Блинкен је такође захвалио бившим совјетским републикама и чланицама НАТО "на њиховој дугогодишњој подршци Украјини".
Он је најавио да је одобрио испоруку оружја дан након што је изгледало да су САД и Русија постигле мали напредак у све тежем сукобу око Украјине, при чему су обе стране напустиле последњу рунду преговора на високом нивоу у петак обећавајући само да ће наставити разговор.
Амерички државни секретар и руски министар спољних послова Сергеј Лавров разговарали су око сат и по у Женеви, при чему су оба званичника одбила да одустану од суштинских захтева.
Запад захтева да Русија повуче своје трупе и оружје са границе са Украјином, док Москва тражи да НАТО смањи своје операције у источној и централној Европи и инсистира да западна војна алијанса одбије кандидатуру Украјине за чланство.
БОНУС ВИДЕО:
ПИНК ПАНТЕРИ УХАПШЕНИ У АТИНИ: Пала и два Србина због пљачке продавнице скупоцене одеће
Препоручујемо
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)