ЏОНСОНУ ПАРТИЈСКИ ДРУГОВИ ТРАЖЕ ОСТАВКУ: Потребна 54 гласа за покретање гласања о неповерењу
БРИТАНСКИ премијер Борис Џонсон ће се данас обратити парламенту, у настојању да покуша да учврсти премијерску позицију пољуљану скандалом око серије журки у Даунинг стриту током "локдауна" због вируса корона.

Фото Танјуг/АП
Но, 11 посланика из његове Конзервативне партије предало је јутрос писма о неповерењу Џонсону, јавља британски "Дејли телеграф".
Педесет четири писма конзервативних законодаваца су потребна да би се у парламенту покренуло гласање о неповерењу премијеру Џонсону, подсећа агенција Ројтерс.
Џонсон је суочен са позивима да поднесе оставку, иако се у више наврата извинио због окупљања. Он тврди да није знао за многе догађаје, иако је 20. маја 2020. године присуствовао догађају, за који је, како тврди, мислио да је радни скуп.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)