ФРАНЦУСКИ СУД ОДЛУЧИО: На улицама Париза нису више обавезне маске

Танјуг

13. 01. 2022. у 23:11

ФРАНЦУСКИ суд суспендовао је данас одредбу о обавезном ношењу маски на улицама Париза, преноси агенција Ројтерс писање АФП.

ФРАНЦУСКИ СУД ОДЛУЧИО: На улицама Париза нису више обавезне маске

Фото: Танјуг

Како наводи британска агенција, одредба је у француској престоници ступила на снагу 31. децембра у покушају да се обузда брзо ширење омикрон соја корона вируса.

Пресуда париског административног суда долази дан након што је други суд у Версају, у близини главног града, суспендовао сличну наредбу за ношење маски на отвореном у региону Ивлен, сматрајући да је одлука била "претерано, несразмерно и неприкладно кршење личне слободе".

Француска се бори са тешком епидемилиошком ситуацијом, у којој је омикрон сој корона вируса постао доминантан.

Одлука суда о суспензији одредбе о обавези ношења маски на отвореном поздрављена у неким круговима, па је тако политичар крајње деснице Флоријан Филипо на Твитеру написао: "Живи слободно, живи срећно".

 

БОНУС ВИДЕО - КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА! Како су се низали успеси Србије у 2021.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

ЈЕЗИВО: Хаг донео монструозну одлуку о генералу Младићу