ИМАЈУ ПРОГРАМ СУБВЕНЦИЈА: Норвешка влада против ограничења цена електричне енергије
НОРВЕШКА влада не подржава предлог опозиције о увођењу ограничења цена електричне енергије за домаћинства, изјавио је данас у парламенту премијер Јонас Гар Стоере из владајуће Лабуристичке партије.
ЕПС
- Увођење горње границе за цену, које траже напредњаци, може довести до нежељених последица - рекао је Стоере, преноси Ројтерс.
Цене би, како је објаснио, по правилу могле да гравитирају ка максимуму, а њихово ограничење би могло да потисне купце као тржишну силу која би цене спустила на нижи ниво од уведеног ограничења.
Норвешка влада је већ донела програм субвенција, према којем учествује у плаћању дела рачуна за струју домаћинстава због наглог раста цена енергије.
Према том програму, влада ће током прва три месеца 2022. године плаћати 80 посто дела рачуна за струју изнад цене од 0,70 круна по киловат сату (KWh) за потрошњу до 5.000 KWh месечно.
Десничарска опозициона Напредна партија је предложила план којим би се укупна цена коју плаћају потрошачи ограничила на 0,50 круна по KWh.
БОНУС ВИДЕО - "НОВОСТИ" ОТКРИВАЈУ: БИА И МУП раскринкали позадину учесталих хаварија у систему ЕПС
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)