ТАЛИБАНИ УВОДЕ СВОЈ ШЕРИЈАТ: Збрањена музика у аутомобилима и превоз жена без хиџаба

ТАЛИБАНИ су забранили возачима да пуштају музику у возилима и да имају жене без хиџаба као путнице, јавили су у суботу авганистански медији.

ТАЛИБАНИ УВОДЕ СВОЈ ШЕРИЈАТ: Збрањена музика у аутомобилима и превоз жена без хиџаба

Фото: Танјуг/АП Пхото


Министарство за пропагирање врлине и превенцију порока потврдило је за Кабул Њуз да је на ту тему издата писмена препорука.

Власник хотела у Авганистану рекао је за Спутњик у октобру да су талибани забранили музику уживо на венчањима и наредили мушкарцима и женама да славе у различитим салама.

Талибани су 15. августа преузели контролу над авганистанским главним градом Кабулом и успоставили привремену владу у септембру. Међутим, ова влада није међународно призната, а многе земље позивају покрет да покаже поштовање људских права и инклузивност.

БОНУС ВИДЕО: ТАЛИБАНИ ПУЦАЛИ НА ЦИВИЛЕ - Убијено двоје људи у Јалалабаду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

МРАК НА КРИМУ: Цео Севастопољ остао без струје, узрок је језив