МАСК СЕ ПОВЛАЧИ СА ФУНКЦИЈА? Размишља да постане инфлуенсер
ГЛАВНИ извршни директор компаније "Тесла" Илон Маск објавио је на Твитеру да размишља о томе да напусти посао и постане инфлуенсер.
Илон Маск / Фото АП
- Размишљам да дам отказ и да постанем инфлуенсер са пуним радним временом - навео је најбогатији човек на свету у твиту објављеном синоћ, не износећи детаље, преноси Ројтерс.
Није јасно да ли Маск, који је врло активан на платформи ове друштвене мреже, озбиљно мисли да напусти своје руководне функције.
Британска агенција подсећа да је он, осим што је генерални директор "Тесле", такође оснивач и извршни директор компаније СпејсИкс за летове у свемир, а води и стартап Неуралинк који се бави развојем терапеутских чипова за мозак, као и инфраструктурну фирму Боринг компани.
Маск је током једне видео-конференције у јануару ове године изјавио да очекује да ће бити главни извршни директор Тесле још "неколико година".
- Било би лепо да имам мало више слободног времена уместо да радим дан и ноћ, буквално од тренутка кад се пробудим док не одем на спавање, и то седам дана недељно. То је прилично интензивно - рекао је он тада.
Прошлог месеца Маск је питао своје пратиоце на Твитеру да ли да прода 10 посто свог удела у "Тесли", на шта је већина одговорила потврдно. Од тада је продао акције у вредности од скоро 12 милијарди долара.
Препоручујемо
БУДИ И НАДУ И СУМЊЕ: Српски стручњаци о микрочиповању мозга које је најавио Илон Маск
09. 12. 2021. у 11:08
ЗБОГ ОВОГА ЋЕ ПРОПАСТИ ЧОВЕЧАНСТВО: Илон Маск објаснио зашто ће се цивилизација распасти
07. 12. 2021. у 17:23 >> 17:35
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)