ТРАЖЕ 100 МИЛИОНА ДОЛАРА: Родитељи дечака који је рањен у пуцњави у школи у Мичигену туже школу
РОДИТЕЉИ дечака који је рањен током пуцњаве у школи у Мичигену прошле недеље, одлучили су да туже особље средње школе и локалне званичнике јер су се понашали непромишљено.
Фото: Профимедиа
Тужбу су поднели Џефри и Бренди Франц, родитељи Рајлија Франца који је у пуцњави погођен у врат. Они траже одштету од 100 милиона долара, преноси Си-Ен-Ен.
Џејмс и Џенифер Крамбли, родитељи тинејџера Итана Крамблија (15) који у пуцњави убио четворо ученика у средњој школи Оксфорд у Мичигену, изјаснили су се у суботу да нису криви.
Тинејџер се први пут појавио пред судом у среду и изјаснио се да није крив.
Окружна тужитељка Карен Мекдоналд је на конференцији за новинаре изнела доказе о забрињавајућој поруци коју је дечак Итан Крамбли нацртао неколико сати пре пуцњаве, а због које су његови родитељи позвани у школу.
- Иако је 15-годишњак био тај који је ушао у средњу школу и повукао окидач, и други су томе допринели - рекла је Мекдоналд, преноси Еј-Би-Си њуз.
Фото Детроит полис
Цртао пиштољ и метак, "свуда је крв"
Тинејџер је, наиме, био са својим оцем када је купио пиштољ 26. новембра, те је после тога објавио фотографије пиштоља на друштвеним мрежама написавши: "Управо сам добио свог новог лепотана." Његова мајка је такође на интернету писала како тестира ново оружје са својим сином.
Када је наставник неколико дана пре пуцњаве видео да Итан за време часа истражује разне врсте оружја, у школу су били позвани његови родитељи. Међутим, нису се појавили нити одговорили на позив. Мајка је свом сину послала поруку у којој стоји како "није љута на њега, али да мора да научи како да га не ухвате".
Пре пуцњаве два наставника у школи пријавила су да се Итан недолично понашао, а један од инцидената које је изазвао догодио се неколико сати пре пуцњаве.
Препоручујемо
НИСМО КРИВИ! Ухапшени родитељи ученика који је убио четворо, а ранио седморо ученика
04. 12. 2021. у 20:03
ТРИ УЧЕНИКА УБИЈЕНА, ОСМОРО РАЊЕНО: Петнаестогодишњак пуцао из полуаутоматског пиштоља
01. 12. 2021. у 09:33
ДЕТАЉИ ПУЦЊАВЕ У САД: Тинејџер убио троје школских другова, ранио још осам
01. 12. 2021. у 00:12
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)