ПОМОРСКЕ ВЕЖБЕ РУСИЈЕ И ЕГИПТА: Две флотиле на заједничким маневрима
РУСИЈА и Египат започели су поморску фазу поморских вежби које се одржавају у Александријском заливу под руководством заједничког штаба вежбе, саопштило је у понедељак руско Министарство одбране.

Фото: Министарство одбране Руске Федерације
Вежбе су почеле прошлог петка обуком за комуникацију са бродом и трајаће до 10. децембра.
-У Средоземном мору посаде бродова Црноморске флоте (БСФ) Ратне морнарице Русије и Египатске морнарице кренуле су у тродневну поморску фазу заједничке поморске вежбе „Мост пријатељства 2021“, саопштило је Министарство одбране Русије.
У саставу руског одреда су фрегата Адмирал Григорович са палубним хеликоптером Ка-27ПС, патролни брод Дмитриј Рогачов и спасилачки тегљач СБ-742, док египатску флоту представљају фрегата, две корвете и помоћни брод.
Заједничке руско-египатске поморске вежбе се изводе од 2015. „Мост пријатељства-2020“ одржан је у Црном мору.
Обука обухвата различите поморске активности, као што је пружање помоћи у тегљању брода на мору, вежбе потраге и спасавања, одбрана од површинских претњи, противминска дејства и поморска контрола сумњивих пловила.
Препоручујемо

НОВИ РУСКИ ПВО СИСТЕМ: „Гибка-С“ спреман за серијску производњу (ВИДЕО)
05. 12. 2021. у 21:33

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)