ВОЈСКА ГРЕШКОМ УБИЛА ЦИВИЛЕ: Трагедија у Индији, најмање 13 мртвих
ИНДИЈСКЕ безбедносне снаге у селу у северозападној држави Нагаланд грешком су убиле неколико цивила, саопштили су данас владини званичници, а новинска агенција АП додаје да би број мртвих могао да буде 13.
Фото: Танјуг/АП
Индијски министар унутрашњих послова Амит Шах рекао је да је "врло узнемирен" вешћу да су убијени цивили у инциденту у суботу касно увече, пренео је Ројтерс.
Локални медији су навели да су индијске безбедносне снаге грешком отвориле ватру ка цивилима, не наводећи разлог инцидента.
- Држава ће детаљно истражити овај инцидент, ожалошћене породице морају добити правду - поручио је Шах путем Твитера.
Неименовани члан војске испричао је да су војници запуцали ка камиону, након што су добили информацију да се у тој области крећу побуњеници и да је прво убијено шест људи, додаје АП.
Окупљени житељи села су потом запалили два војна возила, а војници су тада пуцали и на њих и убили још седам људи, додао је војни званичник који није желео да открива идентитет, јер није имао дозволу да говори за медије, наводи се у извештају америчке новинске агенције.
Препоручујемо
ЗАПАЛИО СЕ ВОЗ У ПОКРЕТУ: Превозио је стотине путника у Индијско ј држави Мадја Прадеш
26. 11. 2021. у 17:36
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)