РАЗГОВАРАЛИ ПУТИН И ЕРДОГАН: Руски лидер упозорио на намере Кијева

Novosti online

03. 12. 2021. у 19:04

ПРЕДСЕДНИЦИ Русије и Турске Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган разговарали су данас телефоном о начинима за унапређење руско-турских односа, а део састанка је посвећен развоју ситуације између Азербејџана и Јерменије као и другим регионалним питањима, посебно Сирији, Либији и Украјини.

РАЗГОВАРАЛИ ПУТИН И ЕРДОГАН: Руски лидер упозорио на намере Кијева

Фото: ЕПА

Два председника разговарала су данас о билатералним односима и практичним аспектима сарадње Русије и Турске, у области енергетике и пољопривреде, саопштила је данас прес служба Кремља.

Владимир Путин је обавестио Ердогана у телефонском разговору и о главним резултатима трилатералног састанка који су лидери Русије, Јерменије и Азербејџана одржали у Сочију 26. новембра, наводи се у саопштењу Кремља, преноси ТАС С.

Како је саопштено, на захтев турског председника Путин га је обавестио о главним резултатима трилатералног састанка који је одржан годину дана после потписаног споразума о Нагорно-Карабаху 9. новембра 2020. године, а Кремљ је истакао да је кључно да су разговори потврдили спремност Бакуа и Јеревана да сарађују у контексту обезбеђивања стабилности у региону, као и успостављање механизама за разграничење и демаркацију границе између две државе.

Два председника су још потврдила обострано задовољство степеном сарадње у циљу стабилизације ситуације и успостављања мировног процеса у Сирији, а договорено је да војно особље две земље спроводи заједнички рад у циљу смиривања ситуације у регион Идлиба, наводи се у саопштењу Кремља.

Путин и Реџеп Тајип Ердоган разговарали су и о ситуацији у Либији и истакли да политичко и дипломатско решење у тој земљи, уз посредовање УН, нема алтернативу, потврдила је руска страна.

Према Кремљу, изражена је нада у успех општих избора 24. децембра, за које се очекује да ће "промовисати обнову либијске државности и територијалности интегритет.“

Руски председник је Ердогану током телефонског разговора саопштио да Украјина настоји да одложи споразуме из Минска.

- Председник Русије је истакао да Кијев наставља своју деструктивну политику усмерену на одуговлачење споразума из Минска - саопштила је прес служба Кремља.

Како се наводи, о томе сведоче провокације које украјинске оружане снаге организују у зони сукоба, укључујући употребу турских беспилотних летелица „Бајрактар“ за нападе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО! Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска

"ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО!" Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска

УКРАЈИНСКЕ снаге настављају упорно да бране џеп око Покровска и Мирнограда, упркос немилосрдним руским нападима који све више угрожавају линије снабдевања и повећавају ризик од потпуног окружења-

06. 11. 2025. у 14:56

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ! Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у српском граду

"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду

ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.

06. 11. 2025. у 12:50

Коментари (0)

КАКВА ИСПАЛА! Новак Ђоковић му обећао да ће доћи на опроштај, а онда отишао у Атину