ПРЕДСЕДНИК МОДЕРНЕ: Бустер доза против Омикрона већ у марту?
КОМПАНИЈА Модерна би већ у марту могла завршити с тестирањем бустер дозе за варијанту Омикрон и поднети захтев за одобрењем у САД, рекао је председник те компаније Стивен Хог.
Фото АП
Он је казао да би бустер доза која у себи садржи гене који посебно циљају мутације на новом соју била најбржи начин за решавање проблема смањене ефикасности вакцине.
-Већ смо започели тај програм, рекао је Хог за Ројтерс.
Компанија такође ради на мултивалентној вакцини која би била ефикасна против четири различите варијанте корона вируса, укључујући Омикрон.
-То би могло потрајати још неколико месеци, казао је он.
С обзиром на смернице америчке Агенције за храну и лекове (ФДА), Хог је рекао да би процес могао потрајати три или четири месеца.
-Бустер дозе за омикрон не могу, реално гледајући, изаћи на тржиште пре марта, а можда чак дођу и у другом тромесечју; осим ако ФДА не промени своје смернице о подацима потребним за ауторизацију, рекао је председник Модерне и додао да ће компанија почети с производњом вакцине још док трају тестирања како би што пре могла да понуди вакцину грађанима.
Препоручујемо
НЕОЧЕКИВАНИ СИМПТОМИ ОМИКРОН СОЈА: Откривено и какве су клиничке слике оболелих
02. 12. 2021. у 18:45
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)