ПЕСКОВ ОДГОВОРИО КИЈЕВУ: Прво треба продати гас, па причати о транзиту

Новости онлајн

30. 11. 2021. у 12:01

РАЗГОВОР са Кијевом о транзиту руског гаса преко Украјине могућ је тек након што „Гаспром“ буде имао крајње купце горива у Европи, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

ПЕСКОВ ОДГОВОРИО КИЈЕВУ: Прво треба продати гас, па причати о транзиту

Фото: Sergei Karpukhin/Pool photo via AP

- Што се тиче транзита, то питање треба упутити „Гаспрому“. Ја само хоћу да подсетим на изјаву председника Русије Владимира Путина: да бисте нешто превезли, морате то да продате, морате имати крајње купце у Европи за које ће се тај транзит на крају обавити - рекао је Песков.

Такође је додао да док „Гаспром“ не разјасни то питање, расправа о теми транзита је на другом месту.

- Прво треба продати гас. Председник Путин је то више пута објашњавао - констатовао је портпарол Кремља.

Раније је директор украјинске компаније „Нафтогас“ Јуриј Витренко саопштио да се тренутно не води дијалог са Москвом о новом уговору за транзит гаса преко те земље.
Постојећи споразум између Русије и Украјине о транзиту, који је склопљен на пет година, предвиђа транзит по 40 милијарди кубних метара гаса годишње од 2021. до 2024. године. Директор "Гаспрома" Алексеј Милер је саопштио да је Русија спремна да продужи споразум и након 2024. године, ако буде сматрала да је то економски исплативо.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.

25. 09. 2025. у 16:56

Коментари (0)