ЈАНЕЗ ЈАНША: Координација у ЕУ због нове варијанте корона вируса

Novosti online

26. 11. 2021. у 17:44

ЈАНЕЗ Јанша, премијер Словеније која председава Саветом ЕУ, потврдио је данас да је у току координисана акција у Европској унији како би се онемогућио већи унос нове, вероватно опасније варијанте вируса корона из Јужне Африке.

ЈАНЕЗ ЈАНША: Координација у ЕУ због нове варијанте корона вируса

Фото: ЕПА

- Координишемо јединствену блокаду ваздушног саобраћаја из јужноафрицке регије за ЕУ. Варијанта коронавируса Б.1.1.529 изузетно се брзо шири и доноси нову бригу у наредним недељама и месецима . Понашајмо се одговорно - написао је на Јанша свом Твитер налогу.

У Белгији је данас откривен први европски случај нове варијанте корона вируса.

Јужноафрицки институт за заразне болести НИЦД објавио је у цетвртак да су у Јужној Африци откривена прва 22 случаја заразе новом верзијом вируса Б.1.1.529, а иста варијанта је потврдена и у Боцвани и Хонгконгу.

Према првим оценама, ова верзија, која већ има 32 мутације, може се ширити брже од претходних.

Светска здравствена организација саопштила је да још проучава колико је ова варијанта вируса опасна и да ли је треба уврстити на листу нових варијанти корона вируса које изазивају забринутост.

Европска комисија предложиће својим чланицама да ограниче путовања из Јужне Африке и откажу ваздушне везе с тим подручјем због ширења нове верзије вируса корона.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Какав скандал! Невероватно како су понизили све руске олимпијце!