КРАХ ЗБОГ ЏОНСОНОВОГ ПИСМА МАКРОНУ: Отказани преговори Лондона и Париза
ПОРТПАРОЛ француске владе Габријел Атал је изјавио да је француски министар унутрашњих послова Жералд Дарманен обавестио своју британску колегиницу Прити Прател да она више није добродошла на недељном састанку организованом у Француској о питањима илегалних миграната.
Фото: Принтсцреен/АП
Отказивање је уследило након писма које је британски премијер Борис Џонсон упутио француском председнику Емануелу Макрону, у којем је критиковао Француску због начина на који се бави питањем илегалних миграција и трговином људима, преноси агенција Ројтерс.
- То писмо је било формално лоше и његов садржај је неприкладан - изјавио је Атал за БФМ ТВ поводом Џонсоновог писма Макрону.
У склопу ескалације политичке кризе након погибије 27 миграната у каналу Ламанш, Дарманен је поручио да је Француска разочарана писмом.
- Изношењем тога у јавност постало је још горе. Сматрамо јавно писмо британског премијера неприхватљивим и супротним нашим разговорима између партнера. Као резултат тога, Прити Пател више није позвана - изјавио је Дарманен.
Џонсон је у свом писму председнику Макрону предложио пет корака како би се избегло понављање трагедије од среде.
Међу предложеним мерама су активирање заједничких патрола како би се спречило да већи број бродова напусти француске обале, као и примена најнапредније технологије, попут сензора и радара.
Предложене су и узајамне поморске патроле у међусобним територијалним водама и надзор из ваздуха, као и већа сарадња заједничких обавештајних служби.
Такође је предложио преговоре о постизању споразума о повратку избеглица између Уједињеног Краљевства и ЕУ.
- Споразум са Француском о прихвату миграната који прелазе канал овом опасном рутом би имао аутоматски и значајан утицај - навео је Џонсон у писму.
Препоручујемо
БАБИЦЕ ИМАЈУ ПРОБЛЕМ СА АЛКОХОЛОМ И ДРОГОМ: Проблем у Великој Британији - "Потребна нам је помоћ"
26. 11. 2021. у 10:50 >> 11:09
„ЗА СЛУЧАЈ ДА ИЗБИЈЕ РАТ СА РУСИЈОМ“: Британија пребацује војну технику у Немачку
26. 11. 2021. у 09:14
Удар на српске светиње: Како је мржња према држави и СПЦ претворила Нови Сад у попориште напада
Суштина српског аутошовинизма најбоље се види у хрватском огледалу. Том антинародном и антинационалном (само)разумевању, пратећој идеологији и њеној паранаучној потки, склони су елитни „учени“ Срби које видим као против дома спремне.
15. 04. 2026. у 14:36
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)