НЕМА ОЗБИЉНИЈИХ ПОВРЕДА: Амбасадор Јовић - Држављанин Србије повређен у пожару аутобуса у Бугарској у добром стању

Татјана Марковић

23. 11. 2021. у 16:11

ЉУЉЗИМ Сулејмани, држављанин Србије из Прешева који је међу преживелим путницима из аутобуса који се запалио у Бугарској, у добром је општем стању и нема озбиљнијих повреда, потврдио је за Тањуг амбасадор Србије у Бугарској Жељко Јовић.

НЕМА ОЗБИЉНИЈИХ ПОВРЕДА: Амбасадор Јовић - Држављанин Србије повређен у пожару аутобуса у Бугарској у добром стању

Фото: Фејсбук

Он је Сулејманија, који је смештен у болници "Пирогов" у Софији, посетио данас после подне, са шефицом конзуларног одељења Славицом Панић.

- Он је у добром општем стању, нема неких озбиљнијих повреда. Наравно, као и после сваке овакве трагичне несреће, он мора да остане на неким испитивањима, али очекујем да уз негу, пажњу и његово добро опште стање врло брзо изађе из болнице и оде кући - рекао је Јовић.

Додао је да је амбасада Србије у Бугарској Сулејманију понудила сваку врсту подршке и помоћи.

- Ступили смо у контакт са његовом породицом, чули смо се са његовим оцем, који је већ у Софији и ставили смо им се апсолутно на располагање - рекао је Јовић.

Навео је да је са Сулејманијем, који је 1995. годиште, у аутобусу била и његова вереница, држављанка Северне Македоније која је, додаје, такође повређена и налази се у истој болници.

- Нисам имао прилику и њу да видим. Из онога што су ми рекли, претпостављам да је нешто теже повређена од њега, али је исто тако бољег општег стања, није у интензивној нези, тако да очекујем да обоје врло брзо напусте болницу. Наравно, то неће бити сутра, али ако све буде у реду претпостављам да ће у наредним данима моћи да напусте болницу - додао је Јовић.

У саобраћајној несрећи на аутопуту Софија-Благојевград, близу села Боснек, ноћас у три сата запалио се аутобус са северномакедонским регистарским таблицама, који се враћао из Истанбула. У тој несрећи погинуло је 46 путника, а седам повређено.

БОНУС ВИДЕО - НОВОСТИ НА МЕСТУ ЕКСПЛОЗИЈЕ: Опасност од нових детонација, чека се долазак јос ватрогасних возила

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

РУСИ РАЗНЕЛИ БРИТАНЦЕ: Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица