МАКРОН ОДЛУЧАН: Нећемо следити увођење карантина за невакцинисане
ФРАНЦУСКА неће следити европске земље које уводе мере изолације за невакцинисане против ковида 19, због успеха њене здравствене пропуснице у сузбијању ширења вируса, поручио је председник Емануел Макрон.
Фото: ЕПА
- Те земље које закључавају невакцинисане су оне које нису увеле здравствену пропусницу. Из тог разлога овај корак није неопходан у Француској -рекао је Макрон листу “Воа ди нор” у интервјуу објављеном данас, преноси Ројтерс.
Европа је поново постала епицентар пандемије, што је подстакло неке земље да поново уведу ограничења уочи Божића и покренуло дебату о томе да ли су саме вакцине довољне да се заустави ковид-19, а раније ове недеље Аустрија је увела карантин за људе који нису вакцинисани против корона вируса.
Белгија је пооштрила ограничења због корона вируса, налажући ширу употребу маски уз увођење рада од куће као обавезе.
Главни кандидат за наредног канцелара Немачке Олаф Шолц данас је такође упозорио да земља мора да се припреми за оштре мере у наредним месецима, како би се ухватила у коштац са новим таласом корона вируса.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)