"ДВЕ НЕДЕЉЕ САМ СЕ БОРИЛА ЗА ЊЕГА": Умро осумњичени за убиство председника Хаитија
ОСУМЊИЧЕНИ за убиство председника Хаитија Жовенела Моиза преминуо је док га је полиција пребацивала у болницу из притвора, услед последица коронавируса, рекла је данас његова супруга.
Фото: Принтскрин/Јутјуб
Жилбер Драгон (52), бивши полицијски комесар, преминуо је од срчаног удара, рекла је Мари Лесли Ноел, додавши да је две недеље покушавала да га пребаци у болницу и да је тражила да му се уради ковид тест на време, пренео је Ројтерс.
- Коначно сам добила дозволу да га пребацим у болницу у среду после подне и он је умро успут. Две недеље сам се борила за њега - рекла је Ноел.
Министар унутрашњих послова Лист Квител није одговорио на захтев за коментар.
Полиција Хаитија саопштила је да је Драгон био у контакту са осталим осумњиченима и ноћ уочи убиства Моиза 7. јула и да је учествовао на састанцима на којима се планирао атентат.
Ноел је поручила да је њен муж неправедно притворен и да је спавао у њиховом дому ноћ уочи убиства Моиза.
Власти Хаитија ухапсиле су више од 30 људи због убиства, укључујући и бивше колумбијске војнике.
БОНУС ВИДЕО:
ВАШИНГТОНСКЕ ТАЈНЕ: Ко је у Белој кући био геј, а кога су волеле жене?
Препоручујемо
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)