ЛИТВАНИЈА УВОДИ ВАНРЕДНО СТАЊЕ НА ГРАНИЦИ СА БЕЛОРУСИЈОМ: Одлука донета због погоршања ситуације у пограничном региону
ВЛАДА Литваније је одобрила увођење ванредног стања у регионима који се граниче са Белорусијом.
Фото: pixabay
- Одлука је донета узимајући у обзир погоршање ситуације у пограничном региону, због чега је достављена парламенту на одобрење - изјавила је литванска премијерка Ингрида Симоните, а преноси руска агенција ТАСС.
Према предлогу литванског Министарства унутрашњих послова, ванредно стање ће ступити на снагу у поноћ 10. новембра у пограничном подручју и унутар пет километара од тог подручја, као и на местима за смештај миграната из афричких и азијских земаља који су ушли у Литванију преко Белорусије.
Предложено је да овај режим траје месец дана.
БОНУС ВИДЕО:
ИРАН ЋЕ ТЕК САДА ДА ПОКАЖЕ ЗУБЕ: Нуклеарни програм исламске републике добија нови замах
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)