НЕСВАКИДАШЊА ПРЕСУДА У ХРВАТСКОЈ: Жена опсовала мужа па добила условну затворску казну 45 дана
ЖЕНА у Хрватској, која је током свађе опсовала мужа пред дететом, кажњена је на условну затворску казну од 45 дана, а провела је и 24 сата у полицијском притвору.

Фото: Депозитфотос
После задржавања у полицији, она је одмах изведена пред судију за прекршаје који јој је изрекао условну казну од 45 дана затвора. Она се жалила и виша судска инстанца вратила је предмет на поновно одлучивање, али је на поновљеном суђењу изречена иста казна
Уколико не жели да проведе 45 дана иза решетака, ова држављанка Хрватске у наредних годину дана не сме да понови тај прекршај.
Њен адвокат Бранислав Хајдуковић рекао је да је против нове пресуде судије Општинског суда у Новом Загребу поднео жалбу. Он сматра да није било основа ни за њено полицијско задржавање.
У конкретном случају, ово није био једини вербални сукоб између 52-годишњакиње и њеног супруга. Она је признала да га је опсовала, али тек пошто је он њу назвао „глупом глупачом“, те се бранила да му је одговорила у афекту.
- Знам да сам погрешила и да није требало то да кажем - бранила се на суђењу.
Муж је посебно нагласио да га је супруга опсовала пред дететом, а пошто је раније био кажњен због насиља у породици, он је свађу снимао.
Одмах после пријаве полицији, жена је приведена и после 24 сата одведена код судије за прекршаје. Он није сматрао да се ради о обичној увреди која може да се гони по приватној тужби, већ ју је прогласио кривом за прекршај по Закону о заштити од породичног насиља, због чега јој је изречена условна затворска казна.
После жалби вишој инстанци, наложено је ново суђење, на ком је, осим окривљене, суд испитао и њеног супруга, те их суочио. Супруг је казао да са супругом од тог догађаја не живи заједно и да од тада немају више никакву комуникацију. Објаснио је и да је догађај снимао јер је бивши полицајац, те да веома пази да се не доведе у ситуацију у којој би га супруга могла пријавити за насиље у породици.
Судија је утврдио да је жена спорне речи изговорила пред дететом и опет је прогласио кривом за прекршај по Закону о заштити од породичног насиља, конкретно за „психичко насиље које је код жртве изазвало повреду достојанства или узнемиреност“. За тај прекршај, према хрватском закону, ако је почињен пред дететом, прописана је новчана казна од најмање 7.000 куна (око 108.000 динара) или казна затвора од најмање 45 дана.
Судија је у пресуди образложио да се одлучио за најблажу затворску казну, и то условну, а не на новчану, јер сматра да ће се „сврха кажњавања постићи“. Такође, узео је у обзир да раније није кажњавана због сличних прекршаја, а и слабијег је имовног стања.
(Јутарњи лист)
БОНУС ВИДЕО: ПОТРАГА "НОВОСТИ": Где је снимао популарни енглески авантуриста Бер Грилс одушевљен Старом планином

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)