ПЈОНГЈАНГ НИЈЕ КОРИСТИО ДВОЈНИКА: Ким смршао 20 килограма - Ево каквог је здравља
СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ лидер Ким Џонг Ун јесте изгубио око 20 килограма након што је претходно имао око 140 кг, али изгледа да нема здравствених проблема, саопштила је обавештајна агенција Јужне Кореје.

Фото: АП
Извештај који је дала Национална обавештајна служба (НИС) током седнице парламента иза затворених врата, одбацује гласине да је Пјонгјанг користио Кимовог двојника током недавног јавног наступа, саопштио је један посланик из владајуће Демократске странке новинарима, преноси Јонхап.
Према посланику, НИС је направио процену након спровођења детаљне студије здравственог стања севернокорејског лидера коришћењем вештачке интелигенције и других научних метода.
Кимово здравље је честа тема спекулација због политичких последица у случају да није у могућности обавља своје дужности, пошто за сада није познато ко би могао да буде његов наследник.
Према извештају, Ким је ове године спроводио јавне активности 70 дана, што је за 45 одсто више него у истом периоду прошле године, саопштио је НИС.
Он је уклонио и портрете свог оца и деде, бивших лидера Ким Џонг-ила и Ким Ил-сунга, из позадине званичних састанака, што указује на излазак из сенке својих претходника.
Лидерова сестра, Ким Јо-Џонг, имала је јавне активности у 34 наврата ове године, дупло више него прошле, и надгледа односе Пјонгјанга са Јужном Корејом и САД, а НИС наводи да обавља и тајна путовања у провинције где проверава живот људи и пријављује своје налазе брату.

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!
ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".
27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (0)