ЛЕТОНИЈА СЕ ЗАКЉУЧАВА: Продавнице, ресторани и кафићи ће бити затворени - људима доступне само основне услуге

Танјуг

18. 10. 2021. у 22:49

ЛЕТОНИЈА је данас најавила увођење локдауна од 21. октобра до 15. новембра како би покушала да успори раст инфекција корона вируса у земљи.

ЛЕТОНИЈА СЕ ЗАКЉУЧАВА: Продавнице, ресторани и кафићи ће бити затворени - људима доступне само основне услуге

Фото: Пиксабеј

Летонија је једна од земаља која бележи најнижи број вакцинисаних у односу на земље Европске уније.

- Летонија је светски број 1 по стопи инфекција корона вируса - рекао је министар здравља Данијелс Павлутс новинарима након хитног састанка владе, преноси Ројтерс.

Продавнице, ресторани и школе биће затворени, а људима ће бити доступне само основне услуге, рекао је он и додао да ће затварање бити ублажено само за вакцинисане особе.

- Наш здравствени систем је у опасности - рекао је премијер Крисјанис Каринс, окривљујући ниске стопе вакцинације у својој земљи за скок хоспитализација.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ 

БОНУС ВИДЕО:

ТВИТЕРАШИ СЕ СМЕЈУ АМЕРИКАНЦИМА: Ови момци су победили против снага НАТО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

НЕ ЖЕЛЕ ИХ У ФЕНЕРУ: Тадић и Џеко примили лоше вести, Мурињо их прецртао са списка