НАЈАВЉЕН ВЕЛИКИ ПРОТЕСТ: Ограда око Капитола опет подигнута
ОГРАДА око Капитола је поново подигнута, а полиција у Вашингтону која се спрема за данашње заказане протесте затражила је помоћ од других безбедносних органа, укључујући и америчку Националну гарду.

Фото: Принтскирн
Очекује се да се велика група људи данас појави на Капитолу како би протестовала због хапшења 600 особа повезаних са насилним окупљањем 6. јануара.
Начелник полиције Капитола Том Мангер саопштио је јуче на конференцији за новинаре да је тешко рећи да ли су претње насиљем за данашњи догађај веродостојне, али да је о томе забележена комуникација на интернету и на другим местима и да обавештајни подаци уочи митинга сугеришу да ће се појавити екстремистичке групе, преноси АП.
Дозвола за данашње окупљање је издата за присуство до 700 људи, а Мангер сматра да је највероватнија могућност за насиље током скупа сукоб између демонстраната и противника протеста за које се очекује да ће се појавити, а нагласио је да се полиција такође припрема за могућност да неки демонстранти дођу са оружјем.
- Нећемо толерисати насиље и било какво криминално понашање - рекао је Мангер.
Амерички министар одбране Лојд Остин одобрио је јуче захтев да се 100 војника Националне гарде стави на располагање полицији, како би помогли у заштити Капитола ако то буде потребно, а уочи планираног скупа подршке оптуженима за учешће у нередима 6. јануара.
Полиција у Вашингтону у среду је саопштила да је затражила од Пентагона да обезбеди трупе Националне гарде како би помогле у заштити Капитола 18. септембра током заказаних протеста, ако то буде потребно.
Протест, који је организује Мет Брејнард, бивши службеник у кампањи некадашњег америчког председника Доналда Трампа, има за циљ пружање подршке људима који су приведени након нереда 6. јануара - њих 63 који су у притвору и више од 600 оптужених због смртоносних нереда.
Обавештајни извештај државне безбедности упозорио је на постове на друштвеним мрежама у којима се расправљало о могућем нападу на Капитол ноћ пре митинга,а један корисник је такође коментарисао "отмицу једног члана Конгреса", наводи се у документу, иако посланик у извештају није идентификован именом.
Не очекује се да ће конгресмени данас бити у згради, јер Конгрес не заседа.
Препоручујемо


ЗАХАРОВА: САД су се заглавиле у периоду биполаране конфронтације са СССР
18. 09. 2021. у 08:11

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ОПРАШТАМ УБИЦИ" Удовица убијеног Кирка заплакала пред 10.000 људи - Трамп је тешио
НА ПРЕПУНОМ стадиону у Глендејлу, у савезној америчкој држави Аризони, у недељу је одржана комеморација за убијеног конзервативног активисту Чарлија Кирка, којег је председник Доналд Трамп у свом говору назвао херојем и мучеником за америчку слободу.
22. 09. 2025. у 08:39
Коментари (0)