КИЈЕВ УВЕРЕН: Русија већ користи "Северни ток 2“ као оружје против Украјине

Новости онлајн

11. 09. 2021. у 15:57

ШЕФ администрације украјинског председника Андреј Јермак сматра да Русија већ користи „Северни ток 2“ као оружје против Украјине.

КИЈЕВ УВЕРЕН: Русија већ користи Северни ток 2“ као оружје против Украјине

Архива

Јермак је, говорећи на форуму „Јес брејнсторминг“ рекао да су цене гаса у Европи доказ за то.

У таквој ситуацији, додао је он, већ је потребно размотрити конкретне варијанте реаговања.

- Акције о којима смо говорили у Вашингтону, акције о којима је говорила немачка канцеларка Ангела Меркел у Кијеву, већ сада је потребно прећи са речи на дела - уверен је он.

Цена гаса је у понедељак достигла историјски максимум премашивши 585 долара за хиљаду кубних метара.

Подсетимо, Русија је у више наврата истицала да „Северни ток 2“ не треба помињати у контексту било какве политизације, јер је реч о чисто комерцијалном пројекту који је од користи и Русији и ЕУ.

Осим тога, Министарство спољних послова је више пута наглашавало да је Москва спремна за наставак транзита преко територије Украјине, али да то зависи од више фактора, као што је на пример обим будуће потражње.
 

Бонсу видео:

РУСИ НА ТВИТЕРУ ПОСТАВИЛИ ВИДЕО ИЗ СРБИЈЕ: "Чувар реда" у Краљеву

 

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: Држава нам је на погрешном путу!

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"

ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.

26. 12. 2025. у 12:34

Коментари (1)

НЕ ЖЕЛИМ ДА ПРИЧАМ О ТОМЕ - КАД МИ ЈЕ ТЕШКО, ОДЕМ ДА СЕ ИПОВЕДИМ: Јово бежао из Крајине, 12 дана провео у колони Олује