РАЗГОВОР ТРАЈАО ТРИ САТА: Путин и Лукашенко праве планове о заједничкој одбрани
РУСКИ председник Владимир Путин саопштио је данас, након троипочасовног сусрета са белоруским колегом Александром Лукашенком у Москви да је у разговору било речи о успостављању заједничког одбрамбеног простора две земље.

Фото: ЕПА
- Разговарали смо о успостављању заједничког одбрамбеног простора и обезбеђења дуж граница - рекао је Путин на конференцији за новинаре, преноси Тасс.
Како наводи Ројтерс, он је навео и да је разумно да Русија и Белорусија одрже масовне војне вежбе у близини западних граница, с обзиром на то да НАТО гомила трупе у том региону.
Додао је да се са Лукашенком сагласио да две земље формирају уједињено тржиште за гасне и нафтне приозводе, а да цене гаса задрже на садашњем нивоу и у следећој години.
Препоручујемо

ЛУКАШЕНКО О БОЈНОМ ПОЉУ: Ако падне Белорусија, код Смоленска ће бити западне ракете
13. 08. 2021. у 15:27

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)