АСАД ПРИРЕМА ОФАНЗИВУ: Сирија јача војне снаге - циљ истеривање џихадиста из града Дера
СИРИЈСКЕ снаге појачале су данас офанзиву против побуњеничке енклаве Дера, на граници са Јорданом и Израелом, саопштили су војни и опозициони извори.
Фото: Танјуг/АП
Борбе су ескалирале раније ове недеље, након слома руског мировног плана који је имао за циљ да спречи офанзиву на Деру ал Балад, центар града Дере, који је, од 2018. године, када су снаге председника Башара ел Асада заузеле целу истоимену провинцију, успео да се одупре, пише Ројтерс.
Сведоци и војни извори кажу да су трупе које су опколиле Деру у последња два месеца, довеле појачање, са намером да продру у центар града.
Фото: Принтсцреен
Центар града, Дера ал-Балад, био је пре десетак година место мирних протеста против аутократске владавине породице Асад, као део Арапског пролећа.
Најновија кампања уследила је након појачаних напада у последња 24 часа, рекли су опозициони извори и становници.
Сједињене Америчке Државе и њихови савезници изразили су забринутост због Асадове војне кампање у Дери.
Асад је уз помоћ Русије и Ирана повратио контролу над око 70 одсто Сирије.
БОНУС ВИДЕО - ДОСИЈЕ: Рат Јерменије и Азербејџана - визуелна реконструкција догађаја
Препоручујемо
ЕКСПЛОЗИЈА У КАМПУ ЏИХАДИСТА: Погинуло 10 терориста током обуке на минобацачима у Сирији
24. 08. 2021. у 17:46
АСАДОВ МИНИСТАР ПОРУЧИО: Пораз САД у Сирији биће исти као у Авганистану
29. 08. 2021. у 20:39
ТУРСКА ПОЧЕЛА ВЕЛИКУ ОПЕРАЦИЈУ: Све "гори" у Идлибу, терористи добили снажну подршку
13. 08. 2021. у 16:36
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)