СВЕТСКА БАНКА ОБУСТАВИЛА ПОМОЋ АВГАНИСТАНУ: Дубоко забринути због ситуације у земљи - нарочито у погледу женских права
25. 08. 2021. у 08:35
СВЕТСКА банка обуставила је финансијску помоћ Авганистану због забринутости за судбину жена под талибанским режимом.
Повезане вести

АМЕРИКАНЦИ У ПАНИЦИ, ПОТПУНО СЕ ПОГУБИЛИ: Амбасада у Кабулу објавила последње упозорење, па га повукла!
АМЕРИЧКА амбасада у Кабулу је издала последње упозорење и узбуну за грађане САД да напусте Авганистан или више не могу да рачунају на помоћ, да би га након пола сата повукли.
24. 08. 2021. у 21:55

АНГЕЛА МЕРКЕЛ: Нема продужетка рока за евакуацију из Авганистана
НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел изјавила је данас да разговори који су данас имали лидери Групе седам индустријализованих земаља света (Г7) нису довели до тога да се продужи рок за евакуацију из Кабула и после 31. августа.
24. 08. 2021. у 21:18

ТАЛИБАНИ ЗАУЗЕЛИ БАЗЕ УН: Извршили претрес канцеларија, запосленима забранили да излазе напоље
БОРЦИ талибана заузели су неке базе УН у Авганистану, претресали канцеларије, а у једном случају су од стражара захтевали да обезбеде оброке за команданта и његове људе, наводи се у интерном извештају УН.
24. 08. 2021. у 20:27

ШОЈГУ УПОЗОРАВА НА ТАЛИБАНЕ: Само ракетних система имају више од сто, а контролишу 93 одсто производње хероина
ПОКРЕТ „Талибан“ (терористичка организација забрањена у Русији) добио је огромну количину оружја које нико не контролише, изјавио је министар одбране Русије Сергеј Шојгу.
24. 08. 2021. у 20:16

ПУТИН ОШТРО КРИТИКОВАО АМЕРИКУ: Оставили сте хаос у Авганистану, изазвали сте претње за Русију и њене савезнике
РУСКИ председник Владимир Путин критиковао је данас Сједињене Америчке Државе и њихове савезнике због повлачења трупа из Авганистана, чиме су, како је рекао, оставили земљу у хаосу и тако изазвали потенцијалне безбедносне претње за Русију и њене савезнике у централној Азији.
24. 08. 2021. у 19:48

ПУТИН ПОСЛАО ЈАСНУ ПОРУКУ: Научили смо лекцију - ево да ли ће распоредити снаге у Авганистану
ПРЕДСЕДНИК Владимир Путин изјавио је данас да Русија неће распоређивати своје оружане снаге у Авганистану како би учествовала у сукобу, те да је Москва научила лекције из неуспешне интервенције Совјетског Савеза.
24. 08. 2021. у 19:35
Најновије из рубрике

УКРАЈИНА У ПЛАМЕНУ: Пољска дигла борбене авионе, има мртвих и рањених - полетели руски стратешки бомбардери (ФОТО/ВИДЕО)
РУСКЕ снаге су током ноћи бомбардовале украјинске градове, укључујући и Кијев, а Пољска је тим поводом одмах подигла своје борбене авионе.
28. 09. 2025. у 08:54

ВЕНЧАЛИ СЕ СЕЛЕНА ГОМЕЗ И БЕНИ БЛАНКО: Глумица блистала у цветној венчаници и носила букет који младе све чешће бирају (ФОТО)
СЕЛЕНА Гомез је након година пропалих веза нашла своју срећу крај Бенија Бланка
28. 09. 2025. у 08:46

ДА ЛИ СЕ СПРЕМА "ИСЛАМСКИ НАТО"? Иницијатива ванредног самита Арапске лиге и Организације исламске сарадње
ИЗРАЕЛСКИ ракетни удар на зграде у престоници Катара, у којима су се наводно налазили припрадници Хамаса, био је повод за ванредни самит Арапске лиге и Организације исламске сарадње 15. септембра у Дохи. Арапско-исламске земље биле су дубоко огорчене и узнемирене после напада на територију државе у којој САД имају највећу базу у региону са 10.000 војника и којој су недавно дале статус "главног савезника ван НАТО".
28. 09. 2025. у 08:21

ПАНТУРКИЗАМ ЗА БОРБУ ПРОТИВ КИНЕ, РУСИЈЕ, СЛОВЕНА...: Циљ је потпуни суверенитет над свим народима који говоре турски језик
ПАНТУРКИЗАМ је инструмент геополитике Запада држава за разбијање Русије, Кине и Ирана, као и за враћање балканских Словена под власт Турске. Сличан је нацизму јер се профилисао као расистичка идеологија али упркос томе он има подршку западних држава на челу са САД и Великом Британијом.
28. 09. 2025. у 08:12

ГДЕ СЕ ДЕДОШЕ ГАДАФИЈЕВИ МИЛИОНИ? Чуђење у делу француске јавности после пресуде бившем председнику без утврђивања токова новца
Велика прашина дигла се поводом пресуде којом је бивши француски председник Никола Саркози осуђен на пет година затвора.
28. 09. 2025. у 08:12
Коментари (0)