НЕМАЧКОЈ ФАЛИ 400.000 РАДНИКА ГОДИШЊЕ: Недостају сви профили од неговатељица до професора
ШЕФ немачке службе за запошљавање Детлеф Шиле затражио је од федералних власти да дозволе улазак у ту земљу око 400.000 усељеника годишње због мањка радне снаге.
Фото: Танјуг/АП
-Немачка остаје без радника, рекао је Шиле „Зидојче цајтунгу“.
Како је објаснио, Немачка сваке године остаје без 150.000 радника због демографских проблема, али ће та ситуација бити све гора.
Једини начин да се реши проблем мањка радне снаге је да се омогући преквалификација неквалификоване радне снаге, да углавном жене које раде повремене послове дуже остају на послу, али изнад свега, долазак усељеника, додао је он.
-Потребно нам је 400.000 усељеника годишње. Од неговатељица, преко мајстора за клима уређаје, транспортних радника, до професора. Мањак квалификоване радне снаге постоји у свим струкама, рекао је Шиле.
Бројка усељеника коју је изнео далеко је већа од ранијих процена колико је Немачкој потребно радника.
Шеф немачке службе за запошљавање објашњава да је решење циљана миграција, која би попунила рупе на тржишту рада.
-Можемо да се успротивимо и кажемо „не желимо странце“. Али ствари тако не функционишу, додао је Шиле, коментаришући могуће противљење доласку усељеника.
rs.sputniknews.com
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НАПАД НА УНИВЕРЗИТЕТУ У НЕМАЧКОЈ: Седам особа добило тровање, једна у критичном стању
24. 08. 2021. у 12:46
ПОСЛЕДЊА ГЛАВОБОЉА АНГЕЛЕ МЕРКЕЛ: Дебакл немачких тајних служби у Авганистану
21. 08. 2021. у 12:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)