ХАОС У АМЕРИЦИ: Тропска олуја ударила у обалу - Очекују се озбиљне последице (ФОТО)
ТРОПСКА олуја Хенри стигла је данас до североисточне америчке обале, погодивши је јаком кишом и снажним ветром.
Фото: Танјуг АП
Национални центар за урагане (НХЦ) објавио је да је олуја погодила обалу код града Вестерлија, у држави Роуд ајленд, а ветар је досезао брзину од око 95 километара на сат.
Гувернер Роуд ајленда Ден Меки рекао је да ујутро очекује "озбиљне последице од јаког ветра, нестанака струје и поплава".
Упозорење за урагане издато је за Лонг ајленд, Роуд ајленд и Конектикат.
Упозорење за поплаве издато је за више од 35 милиона људи.
НХЦ је Хенрија у суботу прогласио ураганом, но у недељу је ослабио у тропску олују и вероватно ће наставити да слаби.
Премда су урагани у САД уобичајени за ово доба године, обично се догађају јужније.
Амерички председник Џо Бајден обећао је помоћ за седам држава које се налазе на путу олује.
(Индекс)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ИЗДАТО УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА: Ураган Хенри прети да опустоши делове Америке
21. 08. 2021. у 18:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)