НАЈНОВИЈЕ ПРОВОКАЦИЈЕ ЗЕЛЕНСКОГ: Када Крим поново буде украјински - попићу тамо шампањац

Новости онлајн

19. 08. 2021. у 12:08

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски изјавио је да ће, након што Крим буде враћен у састав Украјине, на том полуострву попити шампањац и то марке „Нови свет“.

НАЈНОВИЈЕ ПРОВОКАЦИЈЕ ЗЕЛЕНСКОГ: Када Крим поново буде украјински - попићу тамо шампањац

Фото ЕПА

Такође је рекао и да, када је био млад, његова породица је живела скромно и да током детињства није имао прилику да отпутује на Крим, већ да га је заволео тек током студија.

Говорећи о политичкој ситуацији, Зеленски је рекао да би грађани Крима са задовољством дочекали украјинску власт.

- Чини ми се да су они схватили шта се догодило, видели су шта ће се десити са Кримом без Украјине. Људи желе да виде нешто позитивно у будућности. Стога сам мишљења да ће грађани Крима с радошћу дочекати украјинско руководство. Верујте ми - рекао је он.

Зеленски је такође казао и да ће се након повратка Крима у састав Украјине на том полуострву „и живот вратити“.

Додао је и да је Русија одавно радила на информационом пољу када је реч о грађанима Крима, али да локално становништво никада није себе сматрало припадницима руског народа.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (18)

БАШТА НЕБОЈШИНЕ БОЈЕ: Ћопић је величанствен, писао је поезију у прози