БИВШИ ПРЕДСЕДНИК УКРАЈИНЕ: Ево шта је главна грешка Кијева у последњих 30 година!

Новости онлајн

17. 08. 2021. у 10:16

БИВШИ председник Украјине Виктор Јанукович изјавио је да је главна грешка власти у Кијеву у последњих 30 година била та што нису желели добросуседске односе са Русијом.

БИВШИ ПРЕДСЕДНИК УКРАЈИНЕ: Ево шта је главна грешка Кијева у последњих 30 година!

Фото: ЕПА

- До чега је све то довело? До рата, до расцепљења друштва, до константне друштвене нестабилности и дубоке економске кризе, као и до пораста радикалних и националистичких организација - нагласио је он.

Говорећи о Донбасу, Јанукович је рекао да се грађанима тог дела Украјине предлаже да напусте своју земљу и одселе се у Русију у случају да не желе да подржавају процес насилничке украјинизације.

Уочи обележавања 30. годишњице од независности Украјине Јанукович је рекао и да та земља данас није нимало независна, будући да се налази у стању потпуне зависности од стране америчко-руских односа.

Осврнуо се и на државни преврат који се догодио 2014. године рекавши да је то био западни пројекат под називом „Украјина као анти-Русија“.

- Наша власт до тог тренутка није била мекана, иако смо омогућавали грађанима западног дела земље да величају хероје које они сматрају битним иако се са тиме нису слагали грађани источног дела Украјине. Не мислим да је то била погрешна политика. Државни преврат није резултат наше мекане политике већ реализација пројекта `Уктраина ако анти-Русија`. Ако то схватимо онда ће све стати на своје место - додао је.

Подсетимо, 24. августа у Украјини се обележава годишњица независности. Иначе Виктор Јанукович био је председник Украјине од 2010. до 2014. године, а након државног удара напустио је своју земљу.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

РУСЕ ОДУШЕВИЛА ВЕСТ ИЗ СРБИЈЕ: Видели ово - и славе на сав глас