АГОНИЈА НЕ ПРЕСТАЈЕ! Ватра букти шести дан заредом у Грчкој, трајекти спремни за евакуацију (ВИДЕО)

08. 08. 2021. у 10:47

ХИЉАДЕ људи напустило је своје домове на грчком острву Евија, пошто се ватра неконтролисано шири шести дан заредом, а трајекти су спремни да евакуишу још људи ако буде потребно.

АГОНИЈА НЕ ПРЕСТАЈЕ!  Ватра букти шести дан заредом у Грчкој, трајекти спремни за евакуацију (ВИДЕО)

Фото: ЕПА

Пожари који су угрозили северна предграђа Атине, престали су, али ватра на Евији, острву источно од главног града, брзо су се распламсали на више локација, тако да је на хиљаде хектара земље спаљено, а становници бројних села су евакуисани, јавља Ројтерс.

Пожари су избили у многим деловима земље током седмодневног топлотног таласа, најгорег у Грчкој у претходне три деценије, па је држава ангажовала и војску да сузбија ватру, а неколико земаља, попут Француске, Египта, Швајцарске и Шпаније, послале су помоћ у виду авиона за гашење пожара.

На Евији се 570 ватрогасаца бори против пожара, додале су власти.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

РУСИ РАЗНЕЛИ БРИТАНЦЕ: Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица