ХАОС НА ДРУШТВЕНИМ МРЕЖАМА НАКОН ПРОТЕСТА: Брутално понашање немачке полиције - овај снимак је посебно привукао пажњу (ВИДЕО)
У НЕДЕЉУ је у главном граду Немачке дошло до сукоба између демонстраната и полиције на протестима који нису били одобрени, чак више забрањени од стране једног берлинског суда.
Фото: Принтсцреен/Твитер
Полција је ухапсила више стотина лица и дошло до физичких обрачуна. Један видео снимак који показује прилично агресиван поступак од стране једног службеника је на друштвеним мрежама изазвао лавину коментара.
На снимку се види старија госпођа која покушава да прође поред једног полицајца, који у следећем тренутку хвата госпођу за врат и баца је на асфалт.
На друштвеним мрежама је коментарисано и осуђивано агресивно понашање овог служебеног лица, што је привукло пажњу Нилсу Мелцеру, званичнику Уједињених нација који је окачио видео снимак на свој твитер налог.
- Да ли неко може да сведочи о овом случају и да ли се покренула званична истрага о овом случају - написао је Мелцер у опису објаве.
На протестима је било постављено око 2200 полицајаца који су покушали да зауставе демонстранте.
- Желео сам већи број полције на улицама у недељу, али је то било немогуће јер многе јединице тренутно помажу у кризним поплављеним регионима - рекао је портпарол берлинске полицје Тило Калбиц.
(РТДЕ)
Препоручујемо
КРВАВЕ УЛИЦЕ У БЕРЛИНУ: Један демонстрант преминуо - чак 500 је ухапшено на протестима против корона мера (ВИДЕО)
02. 08. 2021. у 20:30 >> 20:30
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (1)