НЕМЦИ УСАВРШАВАЈУ ЛЕКОВЕ: БиоНТек ће користити технологију МРНА против маларије

Танјуг

26. 07. 2021. у 18:35

ФАРМАЦЕУТСКА компанија БиоНТек саопштила је данас да жели да користи за борбу против маларије технологију мРНА, која је примењена на њеној вакцини против корона вируса.

НЕМЦИ УСАВРШАВАЈУ ЛЕКОВЕ: БиоНТек ће користити технологију МРНА против маларије

Фото Новости

Немачка компанија, која је развила прву широко одобрену вакцину против корона вируса заједно са америчким партнером Фајзером, намерава да започне клиничка испитивања за сигурну и високо ефикасну вакцину против маларије до краја следеће године, пренео је АП.

БиоНТек наводи да, такође, жели да отвори погон за производњу мРНК вакцина у Африци, која спада у регионе који су се борили да добију довољну количину доза вакцине против ковид-19.

Компанија је раније навела да ради на кандидату за вакцину против туберкулозе, за шта би клиничка испитивања требало да почну 2022. године, као и на терапијама за неколико врста карцинома.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

СИН БИВШЕГ СРПСКОГ ФУДБАЛЕРА ПАО СА ВИШЕ ОД ТРИ ТОНЕ ДРОГЕ! Нема даље од овога, ово је Лига шампиона!