УКРАЈИНА СЕ СПРЕМА ЗА РАТ НА ЈЕСЕН: "Треба спремати војску за ослобађање Донбаса"

Новости онлајн

26. 07. 2021. у 11:23

КИЈЕВ треба да се спреми да на јесен ослободи територију Донбаса, саопштио је телевизији "Обозреватељ" бивши заменик министра за питања привремено окупираних територија Украјине Кириј Гримчак.

УКРАЈИНА СЕ СПРЕМА ЗА РАТ НА ЈЕСЕН: Треба спремати војску за ослобађање Донбаса

Фото: AP Photo/Sergei Grits

- Желео бих да се то деси политичко-дипломатским путем, али војску треба спремати за потенцијалну употребу оружја за ослобођење своје територије - рекао је Гримчак.

По његовим речима, учешће Руса који живе у Донбасу на изборима за Државну думу говори о наводној намери Москве да "присаједини" ову територију.

Раније је портпарол Кремља Дмитриј Песков саопштио да поседовање оба пасоша, и руског и украјинског, не смета становницима Донбаса да учествују на изборима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: Ово је неприхватиљво и невиђено брутално

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"

ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".

19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

ОПРАШТАМ УБИЦИ Удовица убијеног Кирка заплакала пред 10.000 људи - Трамп је тешио

"ОПРАШТАМ УБИЦИ" Удовица убијеног Кирка заплакала пред 10.000 људи - Трамп је тешио

НА ПРЕПУНОМ стадиону у Глендејлу, у савезној америчкој држави Аризони, у недељу је одржана комеморација за убијеног конзервативног активисту Чарлија Кирка, којег је председник Доналд Трамп у свом говору назвао херојем и мучеником за америчку слободу.

22. 09. 2025. у 08:39

Коментари (7)

ХРВАТСКА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Србија је боља у атлетици! Ово је биланс медаља на Светском првенству 2025!