ДЕЛТА СОЈ ЈЕ ДОМИНАНТАН У СВЕТУ: Расте број новозаражених - "Имамо посла са застрашујућом варијантом"
ДЕЛТА варијанта корона вируса сада је доминантан сој широм света, праћен налетом смртних случајева широм САД међу невакцинисаним особама, изјавили су данас амерички званичници.

ФОТО: Риа.Ру.
Број новозаражених у САД порастао је за 70 одсто у односу на претходну недељу, а број смртних случајева порастао је за 26 процената, при чему су се епидемије догодиле у деловима земље са ниском стопом вакцинације, рекла је директорка Америчких центара за контролу (ЦДЦ) и превенцију болести Рошел Валенски на конференцији за новинаре, пренео је Ројтерс.
Седмодневни просечни број дневних случајева сада је већи од 26.000, што је више него двоструко од најнижег јунског нивоа од око 11.000 случајева, навеили су ЦДЦ.
- Ово постаје пандемија невакцинисаних - рекла је она, додајући да је 97 одсто људи који одлазе у болнице у САД са ковид-19 невакцинисано.
Делта варијанта, која је знатно заразнија од првобитне варијанте ковид-19, откривена је у око 100 земаља широм света и сада је доминантна варијанта на свету, рекао је амерички стручњак за заразне болести Ентони Фаучи.
- Имамо посла са застрашујућом варијантом - ковид-19, истакао је Фаучи.
Препоручујемо

УПОЗОРЕЊЕ ПРЕД ЛЕТО: Делта сој корона вируса биће доминантан у Немачкој
25. 06. 2021. у 11:22

ОВО ЈЕ ГЛАВНИ ПРОБЛЕМ АМЕРИКЕ: Фаучи открио зашто корона вирус није обуздан
22. 06. 2021. у 21:44

ОСАМ СЛУЧАЈЕВА ДЕЛТА СОЈА У СРБИЈИ: Министар Лончар открио - "сигурно их има више"
16. 07. 2021. у 11:46

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)