ЗАХАРОВА О УСТАВУ УКРАЈИНЕ: Тотална "правна дегенерација"
ПОРТПАРОЛКА Министарства спољних послова Русије Марија Захарова пожелела је да устав Украјине не доживи судбину „Декларације" Хуљаипољске републике.
Фото: Депоситпхотос
Хуљаипољска република је анархична држава Нестора Махноа, украјинског анархистичког револуционара, који се борио и против Беле и против Црвене армије током грађанског рата (1919-1921). У декларацији из 1919. године описани су принципи друштва у коме је владало безвлашће и које није могло да се одржи. Лидери покрета су већ 1921. године емигрирали.
- Чак и ако сами Украјинци, говорећи о правном режиму у својој земљи, више користе речи жаљења него поноса, желела бих још једном да пожелим подмлађеном уставу издржљивост и снагу, пошто већ поседује младост и мудрост - написала је Захарова на свом Твитер каналу, поводом 25. година од усвајања устава Украјине.
Она је подсетила и на ситуацију у Украјини и закључила да „празник није прошао онако како је планирано".
- Тотална правна дегенерација, хуманитарна катастрофа на истоку државе, помама неонацистичког расположења, искуство државних преврата – све то није било предвиђено Уставом Украјине. Међутим, тако се десило - подсетила је портпаролка Министарства спољних послова Русије.
Поред тога, Захарова је истакла, да је Основни закон Украјине више пута ревидиран због потреба „владајућих бригада, како је и својствено класичној анархији или слабој демократији".
Притом, она је подвукла да украјински конституционалисти заборављају на међународне обавезе - „на пример да поштују комплекс мера из Минска који је потврђен одлуком Савета безбедности Уједињених нација".
(Спутњик)
Препоручујемо
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)