КУБАНСКИ ПРЕДСЕДНИК (САМО)КРИТИЧАН: Криве су и власти, не само САД
КУБАНСКИ председник Мигел Диас-Канел приписао је влади те земље део одговорности за несташицу и економску кризу због којих су избиле велике демонстрације. Он је позвао Кубанце да не реагују насилно.
FOTO: EPA
Диас-Канел, који је раније за протесте кривио САД, у телевизијском обраћању први пут је критички говорио о кубанским властима.
У демонстрацијама, највећим на Куби у последњих неколико деценија, хиљаде људи је у недељу изашло на улице да изрази незадовољство због несташица хране и других потрепштина, пораста цена и прекида струје, а неки су позивали на промену владе.
Полиција је ухапсила више десетина демонстраната, а у саопштењу је оптужила учеснике протеста да су демолирали куће, изазивали пожаре и рушили водове за струју. Они се такође оптужују да су нападали полицију и цивиле ножевима, камењем и другим предметима.
- Морамо извући поуку из немира. Такође морамо да обавимо критичку анализу својих проблема како бисмо деловали, превазишли их и избегли да се понове - рекао је председник.
Он је раније оптужио америчку владу да води политику "економског гушења да би изазвала социјалне немире на острву". - Шта они траже. Да изазову социјалне нереде, да изазову неразумевања међу Кубанцима али такође и чувену промену режима - рекао је кубански председник.
Препоручујемо
БАЈДЕН ПОДРЖАВА ДЕМОНСТРАЦИЈЕ НА КУБИ: Народ захтева ослобађање од ауторитарног режима
13. 07. 2021. у 21:11
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)