ТАЛИБАНИ УПОЗОРАВАЈУ АНКАРУ: Турска да не планира војно присуство у Авганистану

13. 07. 2021. у 16:49

ТАЛИБАНИ су данас упозорили Турску да одустане од планова да своје војне јединице задржи у Авганистану са задатком да обезбеђују аеродром у Кабулу након повлачења страних трупа.

ТАЛИБАНИ УПОЗОРАВАЈУ АНКАРУ: Турска да не планира војно присуство у Авганистану

Фото: Депоситпхотос

Талибани су оценили да је таква стратегија "за осуду" и упозорили на могуће последице, преноси Ројтерс.

Анкара је понудила да управља и чува аеродрома у главном граду Авганистана након повлачења НАТО снага и турски званичници тренутно разговарају са савезницима, пре свега са САД, о финансијским, политичким и логистичким аспектима овог плана.

- Ако турски званичници не преиспитају своју одлуку и наставе окупацију наше земље, Исламски Емирати Авганистана заузеће непријатељски став - наводи се у саопштењу талибана и додаје да одговорност за последице пада на плећа оних који се мешају у унутрашње ствари Авганистана.

Снаге талибана настављају да заузимају територије које контролишу владине снаге и према речима једног локалног званичника у провинцији Лагман на истоку Авганистана који је захтевао анонимност, регуларне војне јединице владе су се повукле из округа Алингар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (0)

РУСИ У ШОКУ: Ево шта су урадили њиховој звезди на Зимским олимпијским играма! Ово се не памти!