КАСТРОВ НАСЛЕДНИК ОКРИВИО АМЕРИКАНЦЕ: Дијас-Канел о санкцијама које загорчавају живот народу на карипском острву

Танјуг

12. 07. 2021. у 17:13

КУБАНСКИ председник Мигел Дијас Канел окривио је америчке санкције, које су пооштрене последњих година, за економске недаће у његовој земљи попут несташице лекова и нестанак струје, које су протеклог викенда подстакле неуобичајене протесте.

КАСТРОВ НАСЛЕДНИК ОКРИВИО АМЕРИКАНЦЕ: Дијас-Канел о санкцијама које загорчавају живот народу на карипском острву

Фото: Јутјуб/United Nations

Председник је у телевизијском обраћању нацији поново стао у одбрану права народа да брани сопствени систем, преноси агенција Ројтерс.

Хиљаде Кубанаца изашле су у недељу на улице широм земље тражећи оставку председника Дијаса Канела, узвикујући "слобода", што Ројтерс оцењује као "највеће антивладине протесте у комунистичкој земљи у претходних неколико деценија".

Протести су избили услед најгоре економске кризе још од распада Совјетског Савеза, бившег савезника Кубе, али и рекордног броја оболелих од корона вируса, и људи дижу глас због недостатка основних намирница, кршења цивилних слобода и начина на који се власт бори против пандемије, наводи британска агенције.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА КОД НАС! Србија масовно производи нове Николе Јокиће! (ВИДЕО)