ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА АСАНЖА: Вашингтон ће моћи да поднесе жалбу

Novosti online

07. 07. 2021. у 16:34

САД ће моћи да поднесу жалбу на пресуду британског суда којом је блокиран захтев Вашингтона за изручење оснивача "Викиликса" Џулијана Асанжа.

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА АСАНЖА: Вашингтон ће моћи да поднесе жалбу

Фото: АП

“Викиликс” је саопштио да су власти САД добиле "ограничену дозволу" да се жале због одлуке Лондона да не пошаље Асанжа у Америку ради суђења.

Врховни суд у Лондону одлучио је да Асанж, који је већ био у лондонском затвору “Белмарш”, не треба да буде изручен, позивајући се на забринутост за психичко и физичко здравље аустралијског новинара.

Џулијан Асанж је провео у затвору више од две године, подсећа “Раша тудеј”.

Министарство правде САД оптужило је Асанжа за шпијунирање, због објављивања наводно поверљивих докумената 2010. године.

У овјављеним документима детаљно су наведени злочини која је вршила војска САД у Авганистану и Ираку, укључујући злочине који имају размере ратних злочина.

Уколико би се Асанжу судило, могао би бити осуђен на 175 година затвора.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО! Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска

"ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО!" Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска

УКРАЈИНСКЕ снаге настављају упорно да бране џеп око Покровска и Мирнограда, упркос немилосрдним руским нападима који све више угрожавају линије снабдевања и повећавају ризик од потпуног окружења-

06. 11. 2025. у 14:56

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ! Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у српском граду

"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду

ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.

06. 11. 2025. у 12:50

Коментари (0)

ЗА ЊИХ МЕСТА НЕМА: Трамп открио кога би избацио из Г20