МЕРКЕЛ И МАКРОН РАЗГОВАРАЛИ СА СИ ЂИПИНГОМ: Видео конференција о односима ЕУ и Кине

НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел и француски председник Емануел Макрон одржали су данас видео-конференцију са кинеским председником Си Ђинпингом на којој су разговарали о односима Европске уније и Кине.

МЕРКЕЛ И МАКРОН РАЗГОВАРАЛИ СА СИ ЂИПИНГОМ: Видео конференција о односима ЕУ и Кине

Фото АП

- Разговарали су и о међународној трговини, заштити климе и биодиверзитету - саопштено је из кабинета немачке канцеларке, преноси Ројтерс.

Како се додаје, разговор се водио и о сарадњи у борби против пандемије ковида-19, глобалној набавци вакцина и међународним и регионалним питањима.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

МРАК НА КРИМУ: Цео Севастопољ остао без струје, узрок је језив