СТРОЈЕВ КОРАК У ШТИКЛАМА: Украјинска војска на мети критика и подсмеха (ФОТО/ВИДЕО)

Новости онлајн

03. 07. 2021. у 12:14

ОДЛУКА украјинских војних власти да жене војници на паради поводом Дана независности Украјине, који се обележава 24. августа, марширају у ципелама са штиклама изазвала је огорчење и подсмех не само код представника власти, већ и широм друштвених мрежа.

СТРОЈЕВ КОРАК У ШТИКЛАМА: Украјинска војска на мети критика и подсмеха (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Министарство одбране Украјине

Критике су пре свега стигле из Врховне раде, а председник тамошње Скупштине Дмитриј Разумков рекао је да жене које учествују у паради пре свега треба да носе удобну обућу.

Многи посланици су такође били против ове одлуке, а Ирина Герашченко из странке „Евросолидарност“ казала је да је прво помислила да је у питању фотомонтажа, а када је схватила да је ствар озбиљна додала да је то – понижавајуће.

И политичарка Ивана Климпу-Цинкадзе упитала је у парламенту да ли Министарство одбране схвата да жене у рату не иду у штиклама већ у – чизмама?

Она је, заједно са другим посланицима, поклонила министру одбране женске ципеле са штиклама и предложила му да проба да у њима направи макар неколико корака.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВОСТИ САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".

06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.

06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ У ПОЛУФИНАЛУ ЛИГЕ ШАМПИОНА! Продужеци одлучили финалисту на мечу Интер - Барселона